Blog

Przygotowania – preludium Waszej pamiątki.

Przygotowania.

Dla mnie jest to specjalny czas podczas całego dnia pracy.

Przybywam do Waszych domostw, aby obserwując Was w „naturalnym anturażu” rejestrować pewną sferę Waszej intymności. To właśnie tutaj chwytam często najbardziej emocjonalne kadry reportażu.

To właśnie owa „chwila przed” zawiera w sobie elementy , które dla mnie są niezwykle ważne.

To ostatnie godziny, gdy przebywacie w swoich rodzinnych domach w statusie panny i kawalera.

Domach, w których spędziliście swoje dzieciństwo, przeżywaliście ważne dla Was momenty.

Nierzadko zdarza się również tak, że jeden lub więcej członków rodziny nie może być na Waszym ślubie i weselu ze względu na wiek lub chorobę.

Jestem do Waszej dyspozycji również w takich przypadkach. Moim celem jest rejestracja ważnych dla Was osób, relacji z nimi, gestów, emocji wywołanych właśnie w tych osobach, oraz przez rzeczone osoby – w Was.

Łapię w kadr Wasze przygotowania, koncentrując się na detalach. To właśnie one tworzą później klimat zdjęć z tego okresu. Ponoć zapachu nie da się ująć na zdjęciu, ale czy oglądając po latach obrazy butelki perfum, albo obłoku spowijającego szyję panny młodej, nie wrócicie pamięcią do tego, jaki zapach towarzyszył Wam w tym ważnym dniu?

Fotografuję Waszych pomocników w akcji – druhnę i drużbę – to właśnie oni będą dla Was prawą ręką podczas ślubu i wesela.

Jest to też idealny czas na szybkie portrety państwa młodych – już odzianych w ślubne szaty, oraz portretów z bliskimi Wam osobami.

Koncentruję się również na istotnym pod względem emocji kolejnym momencie – jest to przyjazd pana młodego i chwila, gdy po raz pierwszy widzi swoją przyszłą żonę w sukni ślubnej.

Jestem również wtedy, gdy bliscy przekazują Wam błogosławieństwo na dalszą drogę – w chwilach zazwyczaj wzruszających ale równocześnie pełnych szczęścia.

Podczas preludium dzieją się często rzeczy arcyciekawe, zaskakujące, ale jednocześnie zupełnie naturalne. Jako narrator Waszej fotograficznej pamiątki tworzę z przygotowań swoistą ornamentację całego fotoreportażu.

Dodaj komentarz

Najnowsze komentarze
  Kategorie

  Categories


  Tags

  Jeszcze nie ma treści do pokazania.

  +1 (704) 555-0127
  +1 (704) 555-2391
  ph1barrington
  @example.com

  Copyrighted Image

  Content is protected. Right-click function is disabled.