Blog

Ceremonia – odtąd jedno, chociaż nadal dwoje..

Tak oto wielkimi krokami zbliżamy się do kluczowego momentu Waszego wielkiego dnia – ceremonii zaślubin. Jest to swoiste uwieńczenie dotychczasowego związku, klamra dopinająca okres narzeczeństwa. Przybywam do kościoła przed Wami, aby przywitać się z celebransem i sfotografować wystrój świątyni, przygotowany specjalnie na Waszą uroczystość. Oczekuję Waszego przyjazdu.

Już od początku swojej pracy na typ etapie, ujmuję w kadr ważne dla Was chwile – droga panny młodej do ołtarza, czy to w towarzystwie pana młodego, czy też własnego ojca ma swój symboliczny wymiar i warto, aby była odpowiednio zapamiętana. Moment przekazania córki panu młodemu wymaga uwiecznienia – często pojawia się wtedy wzruszenie.

W czasie eucharystii działam maksymalnie dyskretnie, a zarazem skutecznie, nieustannie poszukując emocji Waszych i Waszych najbliższych. Częstokroć to właśnie Wasi bliscy o wiele bardziej przeżywają ceremonię aniżeli nowożeńcy. Jako narrator fotograficznej opowieści z tego dnia, koncentruję swoją uwagę również na tym, co z oczywistych przyczyn odbywa się bez Waszego udziału, a w mojej opinii jest istotne. Gdy po latach sięgniecie do ślubnych pamiątek, wrócicie pamięcią od chwil i osób, które uczestniczyły w jakże ważnych dla Was wydarzeniach. Nierzadko dopiero ze zdjęć małżonkowie dowiadują się o pewnych sytuacjach, które podczas tego dnia miały miejsce.

Jestem z Wami podczas przysięgi oraz nakładania obrączek – fizycznego symbolu Waszego małżeństwa. Jestem blisko, aby zachować na zdjęciach Wasze sakramentalne „tak” – również dla Waszych bliskich i gości, którzy nie są tej chwili bezpośrednimi świadkami.

Kościół, do którego wchodziliście jako narzeczeni opuszczacie już jak małżonkowie – na zewnątrz świątyni często czeka na Was niespodzianka – entuzjastyczne przywitanie przez przybyłych gości i znajomych. Razem tworzymy zdjęcie grupowe i można już udać się w stronę tej mniej patetycznej części dni – ku dobrej zabawie 🙂

Kilka chwil wystarczy, by w okolicy kościoła wykonać pamiątkowe zdjęcia:

Bardzo podobnie działam podczas ślubów w urzędach stanu cywilnego. Ze względu na dłuższy czas trwania uroczystości i większą liczbę wątków powyżej opisana została uroczystość kościelna.

Dodaj komentarz

Najnowsze komentarze
  Kategorie

  Categories


  Tags

  Jeszcze nie ma treści do pokazania.

  +1 (704) 555-0127
  +1 (704) 555-2391
  ph1barrington
  @example.com

  Copyrighted Image

  Content is protected. Right-click function is disabled.